Lekarze

dr n. med. Kamila Ociepa

Środa 16.15 - 17.30 Kamila Ociepa - ZnanyLekarz.pl

lek. Edyta Flis

poniedziałek 16.30 – 19.00 ; czwartek 15.00 - 19.00 Edyta Flis - ZnanyLekarz.pl

Dermatolog

Najczęstszymi schorzeniami z jakimi zgłaszają się pacjenci naszej Częstochowskiej Poradni Dermatologicznej to zmiany barwnikowe, znamiona, naczyniaki, świąd, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, zmiany rumieniowe, liszajowate, pęcherzykowe, owrzodzenia. Mogą one być objawami trądziku (młodzieńczego, różowatego), atopowego zapalenia skóry, alergii, grzybic i wielu innych. Mogą również być związane z chorobami pasożytniczymi oraz układowymi np.: cukrzycą.

Poradnia CM Klara wykonuje badania diagnostyczne w zakresie:

 • chorób ropnych, wirusowych i grzybiczych skóry

 • chorób autoimmunologicznych

 • łuszczycy

 • łysienia plackowatego

 • bielactwa

 • chorób nowotworowych skóry


Dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych i czułych sprzętów diagnostycznych, nasi lekarze mogą postawić szybką i pewną diagnozę po to, by natychmiastowo przejść do procesu leczenia Pacjenta.

Ile kosztuje konsultacja dermatologiczna?


Poniżej przedstawiamy dokładny cennik świadczeń wykonywanych w naszej poradni dermatologicznej.

Cennik usług medycznych:

Wizyta u specjalisty od 120 zł
Elektrokoagulacja dermatologiczna od 120 zł
krioterapia dermatologiczna od 100 zł
laserowe usuwanie zmian skórnych od 150 zł
mezoterapia 400 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

dermatolog w częstochowie cm klara, poradnia dermatologiczna

Umawianie terminu wizyty:
34 534 50 00
887 345 000
rejestracja@cm-klara.pl

Adres:
ul. Wały Generała Józefa
Dwernickiego 43/45,
42-202 Częstochowa

Więcej informacji

Skóra jest bardzo ważnym organem, a jej kondycja ma istotny wpływ na stan innych narządów. To właśnie dzięki skórze jesteśmy chronieni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jej niezwykła chłonność umożliwia także dostarczanie do komórek substancji z zewnątrz. Przez skórę wydalane są też szkodliwe produkty przemiany materii. Każde nawet najdrobniejsze zachwianie naturalnego rytmu, w jakim działa nasza skóra, może skutkować wystąpieniem problemów dermatologicznych. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy lekarza. Konsultacji u najlepszych specjalistów z dziedziny dermatologii można zasięgnąć w naszej częstochowskiej poradni, mieszczącej się w Centrum Medycznym KLARA.

Dermatologia — czym się zajmuje?


Pojęcie dermatologii wywodzi się od greckiego słowa derma, czyli skóra. Dermatologia jest więc po prostu nauką o skórze, ale nie tylko. Współcześnie poza badaniem funkcji skóry, analizowaniem jej struktury, diagnozowaniem i leczeniem chorób, dermatologia zajmuje się także leczeniem schorzeń dotykających włosy i paznokcie. Stosując najprostszy podział, można wyróżnić dermatologię kliniczną, skupiającą się na diagnostyce i leczeniu oraz dermatologię doświadczalną, zajmującą się wieloaspektowym badaniem skóry. Funkcjonuje także wiele dziedzin pokrewnych do dermatologii, np. wenerologia, trychologia, medycyna estetyczna, dermatochirurgia czy kosmetologia.

Jakie choroby leczymy w poradni dermatologicznej?


Najczęstszymi schorzeniami, z jakimi zgłaszają się pacjenci naszej Częstochowskiej Poradni Dermatologicznej, są:

 • zmiany barwnikowe,

 • znamiona,

 • naczyniaki,

 • świąd,

 • wypadanie włosów,

 • łamliwość paznokci,

 • zmiany rumieniowe, liszajowate i pęcherzykowe,

 • owrzodzenia.


Mogą one być objawami trądziku (młodzieńczego, różowatego), atopowego zapalenia skóry, alergii, grzybic i wielu innych. Mogą również być związane z chorobami pasożytniczymi oraz układowymi np.: cukrzycą.

Jak przebiega wizyta u dermatologa?


Przed wizytą w gabinecie dermatologicznym należy odpowiednio oczyścić skórę i włosy. Zaleca się, żeby na konsultacji pojawić się bez makijażu, a jeśli problem dotyczy włosów lub skóry głowy, nie używać też środków do stylizacji fryzur. Pozwoli to lekarzowi lepiej przyjrzeć się zmianom skórnym na problematycznych obszarach, dzięki czemu łatwiej będzie postawić diagnozę. Wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, w trakcie którego specjalista pyta o dolegliwości, to od kiedy występują i jak z czasem zmienia się ich nasilenie. Dermatolog może pytać także o pielęgnacyjną rutynę, jaką prowadzi Pacjent, dietę, przyjmowane leki, choroby i uwarunkowania genetyczne. Następnie lekarz przystępuje do oględzin zmian skórnych i badania palpacyjnego. Jeśli one nie są wystarczające do postawienia diagnozy, dermatolog może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań.


Dermatolog Częstochowa - zapraszamy