Lekarze

lek. Mateusz Radosławski

Mateusz Radosławski - ZnanyLekarz.pl

lek. Izabela Pawłowicz

Poniedziałek 14.00 - 18.00; środa 17.30 -19.00. Izabela Pawłowicz - ZnanyLekarz.pl

lek. Jarosław Wiktor

środa 13:00 - 16:00 Jarosław Wiktor - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Jarosław Strzelczyk

Jarosław Strzelczyk - ZnanyLekarz.pl

Ginekolog

Ginekologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Najczęstsze problemy, z którymi stykają się ginekolodzy to: zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcja, niepłodność, nowotwory narządów rodnych.

Cennik:

Wizyta u specjalisty 110 zł
Wizyta u specjalisty + USG 160 zł
USG (transwaginalne lub powłoki brzuszne) 100 zł
Cytologia 50 zł
Krioterapia ginekologiczna od 300 zł
Usunięcie wkładki domacicznej 100 zł
Wizyta u specjalisty z zakresu ginekologii onkologicznej + USG 250 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

W sprawie ustalenia terminu wizyty prosimy o kontakt z rejestracją pod nr 34 534 50 00 lub 887 345 000.

Dodatkowe informacje


Każda świadoma i ceniąca sobie swoje zdrowie kobieta, powinna pozostawać pod opieką ginekologiczną. Lekarz ginekolog przeprowadza badania profilaktyczne, leczy choroby żeńskiego układu płciowego, pomaga kontrolować kwestie związane z płodnością i planowaniem rodziny, a także zajmuje się prowadzeniem ciąży. Dobrze jest więc mieć zaufanego i sprawdzonego lekarza, który fachowo i ze zrozumieniem podejdzie do wszystkich problemów, z jakimi zgłasza się do niego Pacjentka. W Częstochowie takiego specjalistę znajdziesz w naszej poradni ginekologicznej w CM Klara.

Podstawowe świadczenia ginekologiczne udzielane w naszym gabinecie

Każda świadoma i ceniąca sobie swoje zdrowie kobieta, powinna pozostawać pod opieką ginekologiczną. Lekarz ginekolog przeprowadza badania profilaktyczne, leczy choroby żeńskiego układu płciowego, pomaga kontrolować kwestie związane z płodnością i planowaniem rodziny, a także zajmuje się prowadzeniem ciąży. Zaufany i sprawdzony specjalista ginekolog-położnik fachowo i ze zrozumieniem podejdzie do wszystkich problemów, z jakimi zgłasza się do niego Pacjentka. W Częstochowie takiego specjalistę znajdziesz w naszej poradni w CM Klara, w ramach której funkcjonuje prywatny gabinet ginekologiczny. Świadczymy w nim szerokie spektrum usług medycznych.  

Podstawowe świadczenia ginekologiczne udzielane w naszym gabinecie


Nasza przychodnia lekarska i zlokalizowany w niej prywatny gabinet ginekologiczno położniczy oferują możliwość wykonania wszystkich najpopularniejszych badań. Otaczamy kobiety rozległym zakresem opieki. Kameralny gabinet, którym dysponujemy, wyposażony jest w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt medyczny. Nasza poradnia lekarska to miejsce, w którym przeprowadzamy badania takie jak m.in. cytologia i badanie ultrasonograficzne. Pacjentki mają w naszym gabinecie możliwość założenia i usunięcia wkładki domacicznej. Nasi specjaliści udzielają także konsultacji z zakresu ginekologii onkologicznej. W poradni zlokalizowanej w CM Klara istnieje też możliwość skorzystania z zabiegów krioterapii ginekologicznej. Metoda ta pozwala na leczenie niektórych zmian, zlokalizowanych w okolicy szyjki macicy, poprzez poddawanie ich oddziaływaniu ciekłego azotu o temperaturze -192 st. C.

Kalendarz zdrowej kobiety — jak często należy odbywać wizytę u ginekologa?


Kobieta, która troszczy się o swoje zdrowie, powinna systematycznie odwiedzać gabinet ginekologiczny. Ogólne zalecenia mówią o tym, że raz w roku Pacjentka powinna odbywać wizytę kontrolną. Podczas niej specjalista ginekolog przeprowadza wywiad lekarski i przystępuje do wykonania podstawowych badań. Znacznie częściej na wizytę w poradni powinny umawiać się Pacjentki stosujące hormonalne środki antykoncepcyjne oraz kobiety, u których stwierdzono ciążę.
Do ginekologa warto też udać się, gdy istnieje podejrzenie ciąży. Lekarz może stwierdzić ciążę na podstawie wyników badania poziomu hormonu hCG lub wykonując USG ginekologiczne (w tym przypadku potwierdzenie ciąży możliwe jest powyżej 4 tygodnia od zapłodnienia). 

Pierwsza wizyta u ginekologa — wszystko, co musisz wiedzieć


Pierwsza wizyta u ginekologa powinna odbyć się między 14 a 17 rokiem życia Pacjentki. Najlepiej odwiedzić poradnię ginekologiczną tuż po pierwszej miesiączce, koniecznie przed podjęciem aktywności seksualnej. Zazwyczaj podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza wywiad medyczny, wykonuje badanie piersi, które ma na celu wykluczenie ewentualnych zmian i przystępuje do badania USG przez powłoki brzuszne. Pacjentki często obawiają się badania palpacyjnego w trakcie pierwszej wizyty w poradni ginekologicznej. Warto jednak wiedzieć, że lekarz podejmuje się jego wykonania tylko w uzasadnionych przypadkach. 

Korzystając z możliwości bezpośredniego kontaktu ze specjalistą, podczas konsultacji warto zadać lekarzowi wszystkie nurtujące pytania i zasięgnąć porady w kwestii dostępnych środków antykoncepcyjnych. 

Zobacz także:Ginekologia onkologiczna