Lekarze

lek. Magdalena Wiewióra

piątek od godz. 16:00 - 19.00 Magdalena Katarzyna Wiewióra - ZnanyLekarz.pl

lek. Paweł Jarecki

Więcej informacji w Rejestracji.

dr n. med. Przemysław Gworys

piątek 8:00-15:00 Przemysław Gworys - ZnanyLekarz.pl

lek. Mariusz Malicki

wtorek 15:30 - 19:00 czwartek 10:00 - 13:00 Mariusz Malicki - ZnanyLekarz.pl

Kardiolog

Poradnia kardiologiczna jest miejscem, gdzie pacjenci z chorobami serca i układu krążenia znajdą specjalistyczną pomoc medyczną. Specjaliści, z którymi współpracujemy, mają doświadczenie w pracy na najwyższej klasy sprzęcie, który umożliwia szybką i trafną diagnozę kardiologiczną. W naszej poradni, zlokalizowanej w Częstochowie, w Centrum Medycznym Klara, otaczamy holistyczną opieką Pacjentów, których dotknęły problemy kardiologiczne.

Posiadamy specjalistyczny sprzęt niezbędny do wykonania:

  • badań echokardiografii

  • USG serca

  • analizy fali tętna

  • EKG spoczynkowego

  • EKG metodą Holtera- 24-godzinna rejestracja pracy serca


Cennik:

Wizyta u specjalisty + EKG 140 zł
Wizyta u specjalisty + EKG + UKG 220 zł
Badanie Echokardiograficzne UKG 120 zł
Badanie Holterowskie EKG 130 zł
Badanie Holterowskie Ciśnienia Tętniczego 130 zł
Badanie Elektrokardiograficzne EKG z opisem 120 zł
Test wysiłkowy 140 zł
Zaświadczenie specjalistyczne na wniosek pacjenta 30 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Zapraszamy do poradni kardiologicznej w Częstochowie
Czym zajmuje się kardiologia?Kardiologia to dziedzina medycyny koncentrująca się na diagnozowaniu i leczeniu chorób serca. Nauka ta zajmuje się także wszelkimi wadami w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Współcześnie, kiedy wiele chorób serca i naczyń kwalifikuje się jako choroby cywilizacyjne, kardiologia mocno zyskała na znaczeniu. W toku rozwoju tej gałęzi medycyny wykształciły się z niej następujące podspecjalizacje: kardiologia nieinwazyjna, kardiologia interwencyjna, kardiologia dziecięca i kardiologia interwencyjna.

Jakie choroby leczymy w naszej poradni kardiologicznej?Nasza przychodnia lekarska oferuje Pacjentom kompleksową opiekę. Leczymy choroby kardiologiczne każdego rodzaju. Trafiają do nas Pacjenci z nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą naczyń krwionośnych, chorobą wieńcową, zaburzeniami rytmu serca, chorobami zastawek i niewydolnością.

Jak przebiega wizyta u kardiologa?Na pierwszą wizytę u kardiologa Pacjent powinien zabrać ze sobą całą zgromadzoną dotychczas dokumentację medyczną. Warto sporządzić także spis wszystkich przyjmowanych na co dzień leków, tak by lekarz miał wiedzę dotyczącą innych terapii, którym poddawany jest Pacjent. Wizyta w gabinecie kardiologicznym rozpoczyna się od przeprowadzenia wnikliwego wywiadu lekarskiego, podczas którego specjalista zasięga informacji dotyczących objawów, historii chorobowej Pacjenta, stylu życia i uwarunkowań rodzinnych. Warto opowiedzieć lekarzowi o wszystkich symptomach, jakie występują, ponieważ nawet najbardziej błahy objaw może okazać się istotny. Po zapoznaniu się z dokumentacja medyczną kardiolog przystępuje do przeprowadzenia badania fizykalnego, pomiaru ciśnienia tętniczego, wykonania EKG oraz — jeśli zachodzi taka potrzeba — wykonania lub zlecenia innych specjalistycznych badań.