Lekarze

dr n. med. Beata Świątkowska-Flis

więcej informacji w Rejestracji. Beata Świątkowska-Flis - ZnanyLekarz.pl

lek. Maria Mordarska-Drabik

poniedziałek 12.00 – 16.00
czwartek 12.00 - 16.00
Maria Mordarska-Drabik - ZnanyLekarz.pl

Neurolog

Wszystkie reakcje i procesy zachodzące w naszym ciele, są kontrolowane przez układ nerwowy. To za jego pośrednictwem rejestrujemy bodźce docierające do nas z zewnątrz i możemy odpowiednio na nie reagować. System nerwowy odpowiada także za utrzymanie równowagi w organizmie. Czasem jednak, wskutek różnych czynników i chorób, funkcjonowanie tego układu zostaje zaburzone. W takim przypadku niezbędna jest pomoc neurologa. W naszej poradni neurologicznej CM KLARA zlokalizowanej w Częstochowie zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem różnego rodzaju schorzeń dotykających układu nerwowego.

Cennik:

Wizyta u specjalisty 120 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Czym zajmuje się neurologia?

Neurologia to dziedzina medycyny, która diagnozuje oraz bada zaburzenia centralnego układu nerwowego, nerwów obwodowych i mózgu. Nasi lekarze to wykwalifikowani specjaliści, którzy dysponują wiedzą popartą bogatym doświadczeniem, co sprawia, że leczenie przebiega sprawnie i jest jak najmniej obciążające dla Pacjenta. Leczenie rozpoczyna się od diagnozy, postawionej na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz obserwacji zachowań chorego. Następnie Pacjent zostaje poddany licznym testom, które pozwalają dokładnie określić anatomiczne miejsce uszkodzenia układu nerwowego. Dzięki dokładnym badaniom wykonanym przez naszych lekarzy, Pacjent może sprawnie przejść do fazy leczenia, znacząco skracając cały jego proces.

Kiedy należy udać się do neurologa?

Warto mieć świadomość dotyczącą tego, jakie symptomy powinny bezwzględnie skłonić do zasięgnięcia konsultacji i skorzystania z opieki neurologicznej. Do niebezpiecznych objawów, na jakie warto zwrócić uwagę, należą np.:

  • drastyczne pogorszenie się pamięci;

  • powtarzające się epizody utraty przytomności;

  • zaburzenia świadomości (np. urojenia);

  • częste, dokuczliwe bóle głowy;

  • zaburzone odczuwanie zmysłów;

  • jednostronny ból twarzy;

  • silne dolegliwości bólowe w obrębie kończyn i kręgosłupa;

  • drętwienie kończyn.


Jakie choroby leczymy nasza poradnia neurologiczna?

Nasz gabinet neurologiczny oferuje diagnostykę i leczenie chorób naczyniowych układu nerwowego, zespołów bólowych kręgosłupa, chorób układu pozapiramidowego, padaczki, bólów głowy oraz zaburzeń równowagi i zawrotów głowy.

Nasza przychodnia może pochwalić się specjalistycznym sprzętem, jakim nie dysponuje prawdopodobnie żaden inny neurolog w Częstochowie. Umożliwia on wykonanie licznych badań diagnostycznych - np. badań dopplerowskich czy USG.

Zajmujemy się świadczeniem usług medycznych na najwyższym poziomie.