Lekarze

lek. Jarosław Zięba

Konsultacje  od 7.05.19 – więcej informacji w Rejestracji.

lek. Justyna Tyfel-Paluszek

więcej informacji w Rejestracji. Justyna Tyfel-Paluszek - ZnanyLekarz.pl

Pulmonolog

Pulmonologia – dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego.

Cennik:

Wizyta u specjalisty 140 zl
Spirometria 30 zł
spirometria z próbą rozkurczową 80 zł
Poligrafia 450 zł
Polisomnografia 1000 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Więcej informacji.

Oddychanie jest procesem fizjologicznym, dzięki któremu żyjemy. Tlen dociera do wszystkich tkanek organizmu, a dwutlenek węgla zostaje wydalony za pośrednictwem dróg oddechowych. Szacuje się, że w ciągu całego swojego życia człowiek wykonuje ponad 500 milionów oddechów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sprawne funkcjonowanie płuc i innych organów układu oddechowego. Nasza poradnia chorób płuc oferuje kompleksową, specjalistyczną opiekę pulmonologiczną. Jeśli zastanawiasz się, gdzie w Częstochowie przyjmuje doświadczony pulmonolog, koniecznie odwiedź naszą poradnię zlokalizowaną w Centrum Medycznym KLARA.

Czym jest pulmonologia?


Pulmonologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem chorób płuc, ich leczeniem, a także propagowaniem zdrowych nawyków, które mogą im zapobiegać. Pulmonologia uważana jest za gałąź interny i powiązana jest z medycyną intensywnej terapii. Ta specjalizacja wciąż jest dość rzadko wybierana przez młodych lekarzy, w efekcie czego nie w każdej przychodni lekarskiej, czy centrum opieki zdrowotnej, Pacjenci mogą zasięgnąć porady pulmonologicznej. W CM KLARA w Częstochowie funkcjonuje w pełni wyposażona poradnia chorób płuc, w której Pacjenci mogą otrzymać niezbędną pomoc.

Jakie choroby leczy pulmonolog?


Pulmonolog leczy szereg wrodzonych wad i chorób układu oddechowego.

Do gabinetu pulmonologicznego Pacjenci cierpiący na schorzenia takie jak:

  • przewlekłe zapalenie płuc i oskrzeli,

  • astma oskrzelowa,

  • obturacyjna choroba płuc,

  • pylica,

  • mukowiscydoza,

  • nowotwory płuc,

  • gruźlica,

  • sarkoidoza.


 

Kiedy należy zgłosić się do pulmonologa?


Można wyróżnić kilka głównych objawów, których wystąpienie powinno skłonić Pacjenta do niezwłocznego odwiedzenia gabinetu lekarskiego. Należą do nich problemy z oddychaniem, świszczenie podczas oddychania, uczucie nacisku na klatkę piersiową, przewlekły kaszel, czy szybsze niż zwykle męczenie się organizmu. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz przeprowadza wnikliwy wywiad z Pacjentem, niezbędne badania i planuje najbardziej odpowiednią w danym przypadku terapię.