Zadzwoń: 34 333 58 31

Echolaser – innowacyjne, mało inwazyjne usuwanie guzów (łagodnych i złośliwych) przy pomocy lasera pod kontrolą USG.

Zabieg pozwala na precyzyjne zlokalizowanie guzów oraz ich szybkie i bezpieczne dla pacjenta usunięcie.

Umów się na wizytę

Skorzystaj z formularza kontaktowego i poznaj możliwości leczenia z wykorzystaniem Echolaser

Dowiedz się więcej

Echolaser – atuty

Termiczne niszczenie guzów o różnym podłożu oszczędzające zdrowe tkanki.

Zabieg krótkotrwały, małoinwazyjny oraz bezpieczny dla pacjenta (często bez konieczności stosowania znieczulenia ogólnego)

Emitowana przez laser energia działa precyzyjnie w ściśle określonym miejscu i jest dobrze tolerowana przez organizm.

Brak blizn na ciele, krótki czas hospitalizacji lub jego zupełny brak, szybki czas powrotu do zdrowia.

Echolaser jest urządzeniem zarejestrowanym w Unii Europejskiej i wykorzystywanym przez najnowocześniejsze szpitale w Europie

Echolaser – jak to działa?

Echolaser umożliwia przeprowadzanie mikroinwazyjnych zabiegów termoablacji/termoterapii z użyciem ultradźwięków.

Są one wprowadzane w okolice guza przezskórnie, bez konieczności nacinania powłok ciała –w wielu przypadkach zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego

Do usuwania guzów są wykorzystywane aplikatory o średnicy 0,8 mm, która jest jedną z najmniejszych aktualnie wykorzystywanych w medycynie.

Poprzez elastyczne światłowody kwarcowe o małej średnicy bezpośrednio do guza trafia emitowana przez urządzenie energia świetlna o długości fali 1064 nm.

Energia trafia bezpośrednio do docelowej tkanki i nagrzewa ją – poprzez proces koagulacji ulega ona nieodwracalnemu zniszczeniu bez konieczności wycinania.

Dlaczego my?

Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w Polsce wykonującą zabiegi z wykorzystaniem Echolasera.

Zapewniamy opiekę doświadczonych, wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, wspierających pacjentów w trudnym dla nich momencie życia.

Oferujemy dostęp do najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych oraz leczniczych.

Co leczymy?

  • Łagodne objawowe guzki tarczycy
  • Rozrost gruczołu krokowego
  • Pierwotny
    i wtórny rak wątroby

Echolaser – dla kogo?

Dla pacjentów w każdym wieku

Dla osób ze zmianami łagodnymi i złośliwymi

Dla osób z przeciwwskazaniami do zabiegów wykonywanych w znieczuleniu ogólnym

Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły!

Umów się na wizytę

Centrum Medyczne KLARA

Centrum Medyczne Klara oferuje kompleksowe usługi medyczne, w tym opiekę lekarsko – pielęgniarską w zakresie 37 poradni specjalistycznych, gabinetu diagnostycznego, gabinetu zabiegowego, bloku operacyjnego, oddziałów szpitalnych neurochirurgii, urologii, proktologii, chirurgi ogólnej oraz ortopedii i traumatologii.W naszej placówce funkcjonuje ponadto Centrum Medycyny Pracy oraz Polski Ośrodek Terapii Komórkowych i Immunoterapii. Tak bogaty wachlarz usług pozwala na kompleksowe zaspokojenie różnorodnych potrzeb pacjentów, a co za tym idzie realizacji naszego priorytetowego celu – pomocy drugiemu człowiekowi.

Nasza misja i wartości

  • Naszą misją jest zapewnienie pacjentom profesjonalnej, kompleksowej i wieloetapowej opieki medycznej na najwyższym poziomie.
  • Jesteśmy ukierunkowani na potrzeby pacjenta – zapewniamy najwyższe standardy, gwarantujemy komfort i poufność.
  • Zapewniamy opiekę wysoko wykwalifikowanych specjalistów, nowoczesne metody diagnostyczne oraz innowacyjne metody terapii.
  • Przywiązujemy olbrzymią wagę do profilaktyki oraz promocji zdrowego stylu życia.

Opinie pacjentów

Pani Ewa, 43 lata

W lutym 2019 r. został u mnie zdiagnozowany guz lewego płata tarczycy, dość dużych rozmiarów. Po serii dodatkowych badań, biopsji okazało się, że guz na szczęście jest łagodny, jednak po konsultacji lekarskiej dowiedziałam się, że jedynym dla mnie wyjściem jest operacja. Był to dla mnie duży szok, ponieważ bardzo bałam się zarówno samej operacji, jak również powikłań pooperacyjnych, a także nie dopuszczałam do siebie myśli, że mogę mieć sporą bliznę na szyi w tak młodym wieku. Z pomocą przyszedł mi Pan Doktor Przemysław Kutrzyk z CM Klara, który poinformował mnie o najnowszej metodzie leczenia tego typu guzów – echolaserze. Aby zakwalifikować się do zabiegu musiałam mieć wykonaną podwójną biopsję guza z wynikiem – guza łagodnego stopień II w skali Bethesda. Warunki te spełniłam, wyniki stężęnia hormonów tarczycy we krwi także miałam w normie. Po pozytywnej kwalifikacji, w październiku 2019r. miałam przeprowadzony zabieg termoablacji guza tarczycy, przez Pana Doktora Tomasza Sędziaka w CM Klara. Sam zabieg wspominam bardzo dobrze, trwał on ok. 40 min., włącznie z przygotowaniem i był prawie bezbolesny. Po zabiegu przebywałam na oddziale ok. 6h. Jestem bardzo zadowolona z opieki z CM Klara zarówno przed zabiegiem, w trakcie, jak i po zabiegu. Bardzo doceniam profesjonalne podejście do pacjenta i opiekę na najwyższym poziomie. Dziś, jestem 6 miesięcy po zabiegu i widzę dużą poprawę, zarówno w kwestii estetycznej i wizualnej – wole guzkowe tarczycy uległo znacznemu zmniejszeniu, jak i w badaniach USG- pomiary dowodzą, że guz uległ zmniejszeniu o ok. 10% początkowej objętości, z czego jestem bardzo zadowolona.

Myślę, że mogę każdemu szczerze polecić tą metodę w walce z łagodnymi guzkami tarczycy- zabieg jest małoinwazyjny, precyzyjnie niszczy guza, nie naruszając sąsiednich tkanek, po zabiegu nie ma żadnej blizny, po krótkiej rekonwalescencji, szybko wraca się do życia codziennego.

Aby zaczerpnąć więcej informacji, polecam skontaktować się z Panią Iwoną Wieloch- koordynatorem ds. echolasera i chirurgii małoinwazyjnej w CM Klara. Jest to niezwykle kompetentna, ciepła osoba. Bardzo profesjonalnie przeprowadziła całą kwalifikację do zabiegu, dokładnie przedstawiła całą procedurę, była dla mnie dużym wsparciem przed i po zabiegu

Echolaser

innowacyjne, mało inwazyjne usuwanie guzów (również nowotworowych) przy użyciu ultradźwięków.

Umów się na wizytę

Centrum Medyczne KLARA

ul. Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45

42-202 Częstochowa

Dowiedz się więcej umawiając na wizytę.

2020 - Centrum Medyczne KLARA

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Więcej informacji.