Onkologia jest dziedziną medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy choroby nowotworowe – w CM Klara specjalizujemy się w rozpoznawaniu i terapii przede wszystkim nowotworów trzustki, tarczycy oraz prostaty. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami NanoKnife oraz Echolaser, które umożliwiają mało inwazyjne, bezpieczne dla pacjenta usuwanie zmian nowotworowych tych narządów.

Nowotwory są chorobami cywilizacyjnymi XXI wieku – mają one zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i środowiskowe, coraz częściej związane są również ze stylem życia. Nowotwory są niestety jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnych zgonów, choć wcześnie wykryte można skutecznie leczyć!

W CM Klara specjalizujemy się w leczeniu:

  • raka trzustki – w Polsce co roku notuje się około 3 tys. zachorowań na raka trzustki, jego pierwsze objawy są niespecyficzne, co może utrudniać diagnostykę – zalicza się do nich m.in. ból brzucha, nudności, brak apetytu oraz utrata masy ciała,
  • raka tarczycy – według statystyk, aż czterokrotnie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn, cechuje się dość dobrym rokowaniem – średnie przeżycie 5-letnie określa się na 80% u mężczyzn i 90% u kobiet, głównym czynnikiem ryzyka jest duża ilość jodu w diecie,
  • raka prostaty – jest to drugi pod względem zapadalności nowotwór złośliwy u mężczyzn, w zdecydowanej większości przypadków jest rozpoznawany we wczesnym stadium rozwoju, najczęstszymi jego objawami są problemy z oddawaniem moczu, częstomocz oraz uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza.

NanoKnife i Echolaser – nowoczesne metody leczenia nowotworów w CM Klara

W CM Klara nowotwory tarczycy, trzustki i gruczołu prostaty leczymy zabiegowo przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń:

  • NanoKnife – jest to urządzenie służące do małoinwazyjnego niszczenia komórek nowotworowych z użyciem prądu o wysokim napięciu, pozwala leczyć nawet nowotwory uznawane za nieoperacyjne, wiąże się z krótszym czasem rekonwalescencji i mniejszym ryzykiem powikłań (w przypadku raka prostaty jest to m.in. mniejsze ryzyko zaburzeń erekcji i nietrzymania moczu),
  • Echolaser – jest to urządzenie przeznaczone do wykonywania termoterapii zmian nowotworowych z wykorzystaniem ultradźwięków, pozwala ono na termiczne niszczenie guzów o różnym podłożu bez uszkodzeń zdrowych tkanek, jest to zabieg krótkotrwały oraz bezpieczny dla pacjenta (nie ma konieczności stosowania znieczulenia ogólnego).

W CM Klara zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów onkologii oraz dostęp do najnowocześniejszych metod diagnostyki i leczenia. Pomożemy Ci przejść przez trudny czas choroby nowotworowej – skontaktuj się z nami -> https://www.cm-klara.pl/kontakt/.