Lekarze

lek. Krzysztof Stanek – Endokrynolog dziecięcy

Więcej informacji w Rejestracji Krzysztof Stanek - ZnanyLekarz.pl

lek. Marta Drabik

Więcej informacji w RejestracjiMarta Drabik - ZnanyLekarz.pl

lek. Przemysław Kutrzyk

środa 9:00 - 18:00, co drugi piątek 9:00 - 17:00 Przemysław Kutrzyk - ZnanyLekarz.pl

lek. Anna Gomuła

Więcej informacji w Rejestracji. Anna Gomuła - ZnanyLekarz.pl

lek. Krzysztof Jarzębski

co dwa tygodnie, poniedziałek 16:30 - 19:00 Krzysztof Jarzębski - ZnanyLekarz.pl

lek. Olga Pasternak

Więcej informacji w Rejestracji

lek. Katarzyna Cedor – Patomorfolog

Katarzyna Cedor - ZnanyLekarz.pl

Endokrynologia

Endokrynologia jest dziedziną medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy choroby oraz zaburzenia funkcjonowania gruczołów, m.in. tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, jajników, jąder, przysadki mózgowej oraz wysp trzustkowych. Do poradni endokrynologicznej w Częstochowie zapraszamy do naszego CM Klara!

Gruczoły odpowiadają w ludzkim organizmie za produkcję hormonów, czyli substancji, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i przebiegu procesów życiowych. Razem z układem nerwowym regulują pracę całego organizmu. I tak np. tarczyca produkuje hormony odpowiadające za gospodarkę energią, trzustka produkuje insulinę regulującą poziom cukru we krwi, a jądra i jajniki – hormony konieczne do przebiegu procesów dojrzewania i rozmnażania. Zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów dają efekty w postaci nieprawidłowego (zbyt wysokiego lub niskiego) stężenia poszczególnych hormonów we krwi. Może to dawać objawy w postaci np. nagłego przyrostu lub spadku masy ciała, zmęczenia, osłabienia, senności, nadmiernego owłosienia, zaburzeń cyklu miesiączkowego, niepłodności, nasilonego trądziku, wypadania włosów, suchości skóry czy łamliwości paznokci. W takich sytuacjach należy jak najszybciej zgłosić się do endokrynologa.

Konsultacje endokrynologiczne w CM Klara


W poradni endokrynologicznej CM Klara nasi specjaliści zajmują się diagnostyką i leczeniem takich schorzeń o podłożu hormonalnym, jak:

  • nadczynność i niedoczynność tarczycy ( m in. Choroba Gravesa-Basedowa i choroba Hashimoto),

  • otyłość (m.in. insulinooporność), zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej (niedobór i nadmiar wapnia, fosforu, witaminy D),

  • zaburzenia miesiączkowania, trądzik, hirsutyzm (nieprawidłowe owłosienie), niepłodność,

  • ginekomastia, zaburzenia erekcji, obniżenie libido, nadczynność i niedoczynność nadnerczy (niedobór i nadmiar kortyzolu, diagnostyka wtórnych postaci nadciśnienia tętniczego),

  • guzy narządów gruczołowych (m.in. guzki tarczycy, guzy/gruczolaki nadnerczy i przysadki),

  • zaburzenia wzrastania i dojrzewania.


Pacjentom naszego CM Klara oferujemy również biopsje cienkoigłowe (tarczycy, piersi, ślinianek, węzłów chłonnych) wraz z oceną cytologiczną.
Wszystkie osoby wymagające konsultacji z doświadczonymi, wysoko wyspecjalizowanymi endokrynologami zapraszamy do kontaktu poprzez nasz formularz oraz pod numerami telefonów 34 534 50 00 lub 887 345 000. Zapewniamy krótki czas oczekiwania na wizytę i indywidualne podejście do każdego pacjenta!

Cennik:

Wizyta u specjalisty 200 zł
USG tarczycy podczas wizyty 80 zł
Biopsja cienkoigłowa z oceną cytologiczną – 1 nakłucie 250 zł
Biopsja cienkoigłowa z oceną cytologiczną – 2 nakłucia 300 zł
Biopsja cienkoigłowa z oceną cytologiczną – 3 nakłucia 350 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Zapraszamy do poradni endokrynologicznej w Częstochowie.