Lekarze

dr n. med. Małgorzata Grabska-Wnęk

Więcej informacji w Rejestracji

lek. Mateusz Radosławski

Wtorek godz. 16:30 - 19:00 Mateusz Radosławski - ZnanyLekarz.pl

lek. Izabela Pawłowicz

Poniedziałek 12:40 - 18:00 Izabela Pawłowicz - ZnanyLekarz.pl

lek. Jarosław Wiktor

środa 13:00 - 16:00 Jarosław Wiktor - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Jarosław Strzelczyk

czwartek 16:40 - 19:00 Jarosław Strzelczyk - ZnanyLekarz.pl

Ginekologia

Ginekologia jest dziedziną medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy choroby kobiecych narządów płciowych. Oprócz tego, ginekolog kontroluje proces dojrzewania dziewcząt, pomaga dorosłym kobietom w planowaniu rodziny, otacza opieką panie w ciąży, w okresie połogu i w czasie menopauzy. Na konsultacje z doświadczonymi ginekologami zapraszamy do CM Klara w Częstochowie!
Ginekolog to lekarz, z którym kobieta spotyka się tak naprawdę przez całe życie. Pierwszą wizytę powinny odbyć młode dziewczęta, które rozpoczęły miesiączkowanie – lekarz sprawdzi wówczas, czy proces dojrzewania przebiega prawidłowo. Kolejna wizyta powinna mieć miejsce, gdy młoda kobieta chce rozpocząć współżycie – wówczas ginekolog pomoże dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji. Dorosłe, zdrowe kobiety powinny zgłaszać się do ginekologa profilaktycznie raz do roku. Pod szczególną opieką ginekologa znajdować się powinny panie planujące ciążę, w ciąży, w okresie połogu i później w czasie menopauzy.

 

Konsultacje ginekologiczne w CM Klara


Oczywiście do ginekologa należy zgłaszać się również za każdym razem, gdy u kobiety pojawią się niepokojące objawy ze strony narządów płciowych: upławy, pieczenie, krwawienie, bóle podbrzusza. Specjaliści z zakresu ginekologii z CM Klara zajmują się diagnostyką i leczeniem między innymi:

 • infekcji intymnych (grzybiczych, bakteryjnych, wirusowych),

 • zaburzeń miesiączkowania,

 • torbieli i guzów jajników,

 • zespołu policystycznych jajników,

 • mięśniaków macicy,

 • endometriozy,

 • niepłodności

 • zaburzenia statyki narządu rodnego


jak również profilaktyką i leczeniem nowotworów:

 • jajników

 • szyjki i trzonu macicy

 • sromu


Oprócz tego, regularne konsultacje ginekologiczne odgrywają olbrzymią rolę w profilaktyce i szybkiej diagnostyce nowotworów szyjki macicy czy jajników. W naszym CM Klara wykonujemy USG ginekologiczne oraz cytologię. Można u nas uzyskać również porady w zakresie nowoczesnej antykoncepcji.

W naszej poradni ginekologicznej w Częstochowie zapewniamy pacjentkom miłą, serdeczną atmosferę, poszanowanie ich godności oraz dostęp do nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę (34 534 50 00 lub 887 345 000, https://www.cm-klara.pl/kontakt/).

Nowość W Centrum medycznym Klara - Testy prenatalne.

Troska o dziecko i jego zdrowie towarzyszy Rodzicom od momentu gdy dowiadują się o ciąży i trwa przez całe życie.
Obecny rozwój nauki i metod diagnostycznych pozwala nam na wprowadzenie do oferty Centrum Medycznego Klara nieinwazyjnych, genetycznych, przesiewowych badań prenatalnych:

 • Test prenatalny SANCO

 • Test prenatalny SANCO PLUS

 • Badanie RhD płodu.


Test SANCO jest bezpieczny dla matki i dziecka, bowiem jest wykonywany z krwi obwodowej matki, w której znajduje się materiał DNA dziecka, pochodzący głównie z komórek łożyska. Materiał ten jest zwykle reprezentatywny dla genomu płodu i może służyć do oceny ryzyka zaburzeń chromosomowych.
W celu zyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z rejestracją lub do odwiedzenia https://www.cm-klara.pl/testy-prenatalne//).

Cennik:

Wizyta u specjalisty 150 zł do 150 zł
Wizyta u specjalisty + USG od 180 zł do 200 zł
USG (transwaginalne lub powłoki brzuszne) 100 zł
Cytologia 75 zł
Krioterapia ginekologiczna od 300 zł
Usunięcie wkładki domacicznej 100 zł
Wizyta u specjalisty z zakresu ginekologii onkologicznej + USG 250 zł
Test prenatalny SANCO 2 200 zł
Test prenatalny SANCO + informacja o RHD płodu 2 500 zł
Test prenatalny SANCO PLUS 2 600 zł
Test prenatalny SANCO PLUS + informacja o RHD płodu 2 900 zł
Informacja o RHD płodu 350 zł


Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.