Lekarze

lek.med. Agata Szeląg – Szymocha

Agata Szeląg-Szymocha - ZnanyLekarz.pl

lek. Paweł Chrząstek

Paweł Chrząstek - ZnanyLekarz.pl

Hematologia

Hematologia/hematologia dziecięca


Hematologia to dziedzina medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy schorzenia krwi oraz układu kwiotwórczego. Na konsultacje z hematologiem oraz hematologiem dziecięcym, specjalistą w leczeniu dzieci i młodzieży, zapraszamy do CM Klara w Częstochowie!


Zazwyczaj do hematologa trafiają pacjenci, u których wykonane badania krwi dają nieprawidłowe wyniki. Mogą to być zaburzenia ilości i/lub funkcji białych krwinek oraz płytek krwi, nieprawidłowy proteinogram oraz podwyższony wynik OB. Oprócz tego wskazaniem do wizyty u hematologa/hematologa dziecięcego mogą być objawy ogólne oraz powiększenie węzłów chłonnych lub powiększenie śledziony. U niektórych pacjentów niepokojąca jest łamliwość paznokci, nadmierne wypadanie włosów, nadmierna senność, bladość skóry czy często występujące krwiaki i siniaki.


Konsultacje hematologiczne w CM Klara


Na konsultacje z hematologiem/hematologiem dziecięcym należy zabrać wyniki wykonanych wcześniej badań krwi. Wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego – specjalista pyta m.in. o obserwowane objawy, okoliczności ich występowania oraz nasilenie. Hematolog/hematolog dziecięcy zleca też wykonanie szczegółowej analizy laboratoryjnej krwi.


Specjaliści z CM Klara zajmują się diagnostyką i leczeniem takich chorób, jak:
  • chłoniaki nieziarnicze,

  • chłoniak Hodgkina

  • szpiczak plazmocytowy,

  • białaczki szpikowe i limfatyczne,

  • zespoły mielodysplastyczne,

  • przewlekłe nowotwory mieloproliferacyjne,

  • niedokrwistość,

  • skazy krwotoczne (płytkowe, naczyniowe, osoczowe wrodzone i nabyte),


W razie potrzeby hematolog/hematolog dziecięcy może zlecić również konsultacje z innymi specjalistami: endokrynologiem, onkologiem czy nefrologiem.


Na konsultacje z doświadczonym hematologiem oraz hematologiem dziecięcym zapraszamy do CM Klara w Częstochowie! Wypełnij formularz i umów się na wizytę!Cennik:
Wizyta u specjalisty hematologa-pierwsza wizyta 200 zł
Wizyta u specjalisty hematologa - kolejna wizyta 150 zł
Wizyta u specjalisty hematologa dziecięcego 200 zł
USG układu chłonnego podczas wizyty u hematologa dziecięcego 140 zł


Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.