Lekarze

lek. Bożena Anna Wojnar – Suchmiel

Godziny przyjęć: Poniedziałek 16:00 – 19:00 Specjalizacja: specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii

lek. Krzysztof Jarzębski

Godziny przyjęć: co dwa tygodnie, poniedziałek 16:30 – 19:00 Specjalizacja: Endokrynolog, Nefrolog

Nefrologia

Nefrologia jest dziedziną medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy choroby nerek. Konsultacje z doświadczonymi nefrologami oraz dostęp do nowoczesnych metod diagnostyki zapewniamy pacjentom naszego CM Klara w Częstochowie!

Nerki są bardzo ważnymi dla ludzkiego zdrowia narządami. To one filtrują wszystkie szkodliwe substancje przemiany materii i odpowiadają za ich wydalanie wraz z moczem. Różnego rodzaju choroby nerek są dla człowieka bardzo niebezpieczne – zaburzenia w pracy tych narządów mogą być zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Wśród objawów, które powinny skłonić do wizyty u nefrologa znajduje się m. in. ból nerek, ból okolicy lędźwiowej, obrzęki, ból i pieczenie podczas oddawania moczu czy obecność krwi w moczu.

Konsultacje nefrologiczne w CM Klara

Specjaliści nefrologii z CM Klara w Częstochowie zajmują się diagnostyką i leczeniem takich chorób, jak:

  • kolka nerkowa,

  • kamica moczowa,

  • zakażenia układu moczowego,

  • odmiedniczkowe zapalenie nerek,

  • kłębuszkowe zapalenie nerek,

  • niewydolność nerek,

  • guzy i torbiele nerek,

  • białkomocz

  • kwiomocz


W naszej placówce wykonać można badania laboratoryjne krwi i moczu, niezbędne w diagnostyce chorób nerek. Przeprowadzamy również USG nerek, będące podstawowym badaniem obrazowym tego narządu, umożliwiającym ocenę ich budowy oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Dopiero na podstawie dokładnych wyników nefrolog może postawić diagnozę i dobrać odpowiednie metody leczenia (m.in. farmakologiczne oraz operacyjne).

W CM Klara zapewniamy pacjentom opiekę doświadczonych specjalistów nefrologii oraz indywidualne podejście do każdego przypadku! Osoby wymagające tego typu pomocy zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją -> https://www.cm-klara.pl/kontakt/.

Cennik:Wizyta u specjalisty 180 zł
USG podczas porady 50 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
W sprawie ustalenia terminu wizyty prosimy o kontakt z rejestracją pod nr 34 534 50 00 lub 887 345 000.