Lekarze

dr n. med. Tomasz Rynkiewicz

Więcej informacji w Rejestracji Tomasz Rynkiewicz - ZnanyLekarz.pl

lek. Sławomir Pilarek

czwartek 16:00 - 19:00 Sławomir Pilarek - ZnanyLekarz.pl

lek. Tomasz Chrzuszcz

wtorek 15:00 - 19:00, środa 17:45 - 19:00 Tomasz Chrzuszcz - ZnanyLekarz.pl

lek. Roman Morzyk

Więcej informacji w Rejestracji Roman Morzyk - ZnanyLekarz.pl

lek. Mateusz Korna

Więcej informacji w Rejestracji.Mateusz Korna - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Monika Stomal-Słowińska

Monika Stomal-Słowińska - ZnanyLekarz.pl

Neurochirurgia

Neurochirurgia to dziedzina medycyny, która zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem operacyjnym schorzeń centralnego oraz obwodowego układu nerwowego. Konsultacje z doświadczonymi neurochirurgami zapewniamy pacjentom CM Klara w Częstochowie!

Nieprawidłowości i zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego bardzo często w pierwszej kolejności są leczone przez specjalistów neurologii, interny czy ortopedii. Jeśli jednak podjęta terapia zachowawcza nie przynosi oczekiwanych rezultatów, pacjent trafia do neurochirurga, który proponuje mniej lub bardziej inwazyjne metody leczenia operacyjnego.

 

Konsultacje neurochirurgiczne w CM Klara

Konsultacje ze specjalistą neurochirurgii w CM Klara rozpoczynają się od wywiadu – lekarz pyta o obserwowane objawy, okoliczności ich występowania, nasilenie, ale również przebyte wcześniej choroby czy przyjmowane leki. Do zaplanowania leczenia potrzebne są jednak specjalistyczne badania obrazowe: rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa oraz RTG, czasami również konsultacje z innymi specjalistami.

Do schorzeń diagnozowanych i leczonych przez neurochirurga zalicza się:

  • choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa,

  • uszkodzenia nerwów obwodowych,

  • urazy czaszkowo-mózgowo,

  • guzy kręgosłupa i rdzenia kręgowego,

  • krwiaki wewnątrzczaszkowe,

  • dyskopatie szyjne i lędźwiowe.


Warto pamiętać, że zabiegi neurochirurgiczne są dość inwazyjnymi metodami leczenia, stosowanymi gdy efektów nie przynosi np. farmakoterapia czy rehabilitacja, dlatego tak ważna jest trafna diagnoza postawiona przez wysokiej klasy specjalistę oraz precyzyjne wykonanie zabiegu.

Specjalista z zakresu neurochirurgii zajmuje się przygotowaniem pacjenta do operacji oraz opieką już po wykonanym zabiegu.

Pacjentów wymagających pomocy zapraszamy do poradni neurochirurgicznej w CM Klara! W sprawie ustalenia terminu wizyty prosimy o kontakt z rejestracją pod numerami telefonów 34 534 50 00 lub 887 345 000.

 

 

Cennik:

Wizyta u specjalisty od150 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.