Lekarze

lek. Beata Kostrzewska

poniedziałek 16:00 - 19:00 Beata Kostrzewska - ZnanyLekarz.pl

dr hab. n. med. Iwona Gisterek, prof. nadzw.

Czwartek11:00 - 15:00 Iwona Gisterek - ZnanyLekarz.pl

Otolaryngolog

Poradnia otolaryngologiczna świadczy usługi medyczne w zakresie leczenia chorób w obrębie jamy ustnej i gardła, górnych dróg oddechowych oraz uszu.

Prowadzimy proces diagnostyki, leczenia i profilaktyki w zakresie:  • chorób ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego

  • głuchoty

  • ostrych zakażeń górnych dróg oddechowych

  • zaburzeń węchu i słuchu

  • przewlekłych zapaleń błony śluzowej nosa i gardła

  • przewlekłych zapaleń zatok przynosowych

  • przewlekłych chorób migdałków

  • przewlekłego zapalenia krtani i tchawicy

  • zapalenia strun głosowych


Cennik:

Porada otolaryngologiczna od 180 zł
Anemizacja 20 zł
Audiometria 40 zł
Płukanie ucha 40 zł
Tympanometria 40 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

W sprawie ustalenia terminu wizyty prosimy o kontakt z rejestracją pod nr 34 534 50 00 lub 887 345 000.

Na czym polegają wybrane zabiegi ?


Laryngologia to nauka zajmująca się budową i prawidłowym funkcjonowaniem takich organów jak uszy, nos itd. Dlatego też zabiegi laryngologiczne są uważane za jedne z najbardziej skomplikowanych. Które z nich wykonuje się najczęściej i wobec kogo się je stosuje? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w poniższym artykule.

Tympanometria

Pierwszą, bardzo popularną metodą pomiaru reakcji ucha środkowego na falę dźwiękową jest tympanometria. Badanie to polega na wprowadzaniu do kanału słuchowego specjalnej sondy, która generuje wysokie ciśnienie akustyczne. Dzięki temu błona bębenkowa wewnątrz ucha środkowego odchyla się o określoną wartość, która następnie jest mierzona przez wspomnianą sondę.

Badanie to jest stosowane zwłaszcza u nieco większych dzieci a także u pacjentów, u których nie ma potrzeby stosowania badań inwazyjnych.

Audiometria

Kolejnym, bardzo popularnym badaniem laryngologicznym jest audiometria. W dużym uproszczeniu polega ona na nałożeniu specjalnych, tłumiących szum zewnętrzny słuchawek i zaznaczaniu dźwięków, które pacjent w danym momencie ćwiczy. Zaznaczanie to odbywa się za pomocą specjalnego przycisku, który pomaga diagnoście wykreować odpowiedni przebieg, wskazujący poziom odbieranego przez narząd słuchu dźwięku.

Audiometria jest bardzo często wykorzystywana w diagnostyce. Wykorzystuje się ją również bardzo często w przypadku badań w zakresie medycyny pracy.

Płukanie ucha

Płukanie ucha jest jednym z najprostszych zabiegów o charakterze laryngologicznym. Można je z powodzeniem wykonywać również w domu. Płukanie ucha odbywa się za pomocą specjalnej strzykawki, która nie tylko wprowadza wodę o temperaturze ciepłoty ludzkiego ciała bezpośrednio do kanału słuchowego, ale też odpowiednio naciąga małżowinę, ułatwiając dostęp wody bezpośrednio na powierzchnię, na której zalega woskowina.

Audiometria jest zabiegiem skierowanym dla wszystkich. Najczęściej jednak korzystają z niej osoby pracujące w warunkach silnego zapylenia u których z biegiem czasu słuch zaczyna słabnąć.