Lekarze

mgr Izabela Pośpiech

Psycholog dziecięcy. Więcej informacji w Rejestracji

mgr Katarzyna Wojtaś

Psycholog dziecięcy Więcej informacji w Rejestracji.

mgr Anna Zinkiewicz

Anna Zinkiewicz - ZnanyLekarz.pl

mgr Danuta Kalaman – psychoonkologia

Środy od godz. 12:00 Specjalizuje się w zakresie psychoterapii zaburzeń lękowych i psychoterapii depresji a także w zakresie Programu Psychoonkologicznego Simontona.

mgr Krzysztof Tomczyk

czwartek 13:00 - 16:00 Krzysztof Tomczyk - ZnanyLekarz.pl

Psycholog

Psychologia to naukowa gałąź medycyny, która bada mechanizmy i prawa rządzące ludzką psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na relacje międzyludzkie oraz interakcję człowieka z otoczeniem.

Współczesny człowiek często narażony jest na stres oraz czynniki zewnętrzne, które wpływają na jego zdrowie psychiczne. Codzienna praca, wzmożone tempo życia, niekontrolowany stres, brak snu, często również zła dieta, mają nie tylko wpływ na nasze zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Pomoc doświadczonego specjalisty, który potrafi umiejętnie pokierować rozmową z pacjentem, a także – w razie potrzeby zlecić odpowiednie konsultacje medyczne – bywa nieocenionym źródłem poprawy ludzkiego samopoczucia. Prawidłowa diagnoza oraz indywidualnie dopasowana terapia pozwala pacjentom rozwiązać problemy z którymi trudno mierzyć się samotnie.

Poradnia psychologiczna znajdująca się w Centrum Medycznym Klara zajmuje się korygowaniem zaburzeń w relacjach międzyludzkich i społecznych, relacjach rodzinnych oraz partnerskich.

Psychoonkologia

Psychoonkologia jest dziedziną nauki wyrosłą na styku psychologii z onkologią i opiera się na założeniu ścisłego związku pomiędzy psychiką a kondycją fizyczną organizmu. Zajmuje się profilaktyką przeciwnowotworową, szeroko rozumianą psychoedukacją, pomocą osobom chorującym onkologicznie oraz ich bliskim na każdym etapie choroby i powrotu do zdrowia ale też po samym wyleczeniu.
Psychoonkolog może skutecznie pomagać także pacjentom cierpiącym na inne niż nowotworowe choroby przewlekłe, którzy wykazują trudności adaptacyjne do nowej, zmienioną chorobą, sytuacji osobistej, dotkliwie przeżywają swoje ograniczenia, nie potrafią poradzić sobie ze swoimi emocjami.
Usłyszenie diagnozy wystąpienia poważnej choroby prawie zawsze wywołuje silne emocje: przerażenie, strach, złość, żal, lęk przed procedurami medycznymi i skutkami ubocznymi , niepewność co do rezultatu leczenia i możliwości wyzdrowienia, obawy przed niepełnosprawnością i zależnością od innych. Mogą się wówczas pojawić fatalistyczne myśli, płaczliwość, zaburzenia snu, apatia, wybuchy złości lub napady lęku panicznego.
Intensywny i długotrwały stres, oprócz nieprzyjemnych objawów takich jak m.in.: przyspieszony oddech, suchość w ustach i gardle, nadmierne pocenie się, drżenie rąk, przyspieszenie bicia serca tzw. kołatanie, bóle i zawroty głowy, bóle szyi i pleców osłabia układ odpornościowy organizmu, obniża jego zdolności do codziennego, sprawnego funkcjonowania, negatywnie wpływa na jakość życia oraz nierzadko na efekty podjętego leczenia.
Pomoc psychoonkologa polega na uczeniu opanowywania negatywnych skutków stresu wywołanego chorobą oraz jej leczeniem, pomocy w adaptacji do nowej sytuacji, urealnieniu obrazu choroby, nauce regulowania uczuć, a tym samym poprawienia komfortu życia pacjenta oraz jego bliskich.

Cennik:
Porada specjalisty 130 zł
Porada specjalisty dziecięcego 130 zł
Porada specjalisty z zakresu psychoonkologii 130 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

W sprawie ustalenia terminu wizyty prosimy o kontakt z rejestracją pod nr 34 534 50 00 lub 887 345 000.